O mnie

Czołem!

Nazywam się Jarek Szafnicki (wcześniej: Jarosław Orłowski) i chętnie przybliżę Ci niesamowite królestwo grzybów.

Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Mykologicznego.

Grzybami interesuję się od wczesnego dzieciństwa, choć z różnym nasileniem. Już w wieku kilku lat wędrowałem z Tatą po bieszczadzkich lasach, szukając grzybów – to On zaszczepił we mnie tę pasję i zamiłowanie do przyrody. W 2004 r. – w wieku 19 lat – założyłem swój pierwszy grzybiarski portal grzyby.net, na którym zamieszczałem relacje z grzybobrań oraz tworzyłem swój własny internetowy atlas grzybów. Przez długie lata swej świetności, portal grzyby.net pojawiał się jako drugi wynik w wyszukiwarce Google pod frazą „grzyby”, a prowadziłem go przez ponad 10 lat, aby potem (z okazji wydania atlasu grzybów) zmienić jego adres na grzybowisko.pl – jednak ten „rebranding” zbiegł się w czasie z ucierpieniem mojej grzybowej pasji wskutek konfrontacji z codziennym życiem.

Czym byłoby jednak życie bez pasji?

Oto więc parę lat temu, po kilkuletniej przerwie, wznowiłem swoją internetową grzybofilską aktywność (zmobilizowany trzecim wydaniem). Grzybofilską, a nie grzybiarską, ponieważ uważam się bardziej za miłośnika całego królestwa grzybów, niż za entuzjastę ich smaku. Wyżej cenię sobie jedno dobre zdjęcie rzadkiego gatunku po kilku godzinach wędrówki, niż kosz pełen prawdziwków. Jestem więc fatalnym towarzyszem grzybiarskich wypraw – potrafię zatrzymać się na długo przy jednym owocniku niejadalnego gatunku, podczas gdy reszta grupy chciałaby szukać dalej czegoś jadalnego 🙂

Na tym portalu zamierzam budować przede wszystkim internetowy atlas grzybów, lecz nie zapomnę również o relacjach z grzybobrań – tym razem będę je publikował w formie filmów zamieszczanych na Youtube:

https://www.youtube.com/grzybofil

Cały czas staram się podnosić jakość moich nagrań, w czym możesz mi pomóc:

http://grzybofil.pl/wesprzyj

Na portalu Facebook prowadzę grupę Grzybofile:

http://facebook.com/groups/grzybofile

Możesz również śledzić mnie na Instagramie:

http://instagram.com/grzybofil

Od niedawna udzielam się (bardzo aktywnie) również na Tik Toku:

http://tiktok.com/@grzybofil

Zapraszam Cię do wirtualnej, grzybowej przygody!